Punčka iz cunj je UNICEF-ov projekt, ki je nastal po italijanskem vzoru, danes pa se uspešno izvaja v številnih evropskih državah. UNICEF Slovenija ga izvaja od leta 2003.


Punčka iz cunj je igrača, ki je poznana v vseh kulturah sveta. UNICEF-ova Punčka iz cunj
simbolizira otroka iz države v razvoju, ki potrebuje našo pomoč. Temeljni namen projekta je zbiranje sredstev za UNICEF-ov program cepljenja otrok v državah v razvoju proti šestim nalezljivim otroškim boleznim. Punčke, ki jih izdelamo, dobijo svoj dnevnik in začnejo potovanje med otroki v skupini. Otroci in njihovi starši v dnevnik zapisujejo dogodivščine in prigode malčkov, ki jih doživljajo s punčko.

Vzgojiteljice in otroci v vrtcu lahko s tem projektom pomagamo pomoči potrebnim otrokom na prisrčen način.

Več o projektu si lahko preberete na naslednji povezavi..