Telefon:GSM: 031/704-202
 

TEDEN OTROKA 2022 – SKUPAJ SE IMAMO DOBRO


SKUPAJ SE IMAMO DOBRO je osrednja tema letošnjega nacionalnega Tedna otroka®.
Podatki TOM telefona kažejo, da otroci najbolj hrepenijo po prijateljstvu in po tem, da se imajo dobro s sovrstniki, ki jim zaupajo, zato se osredotočajo na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin, sproščenosti in zabave. Navdih za temo so našli v naslovu pesmi “Skp se mava dobr“ avtorja NIPKE-ja, ki je pri otrocih zelo priljubljen in bo letos ambasador Tedna otroka.
Teden otroka je projekt ZPMS, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja sedem dni. Temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne.